Grawerowanie

Grawerowanie laserowe

Używamy najnowocześniejszych technoloii. Grawerowanie laserowe jest techniką stosowaną przy robieniu precyzyjnych napisów i dedykacji na różnego rodzaju przedmiotach. Wykorzystujemy do tego laser CO2 oraz światłowodowy. Jest ono możliwe na wielu rodzajach materiałów, m.in. w metalach (stali, srebrze, złocie), ich stopach (mosiądzu) oraz w drewnie, szkle i kryształach. Wykorzystujemy również laminaty grawerskie w różnych kolorach.

Zaletą  jest dokładność wykonania i możliwość wykonania nawet skomplikowanych wzorów (np. logo lub całych obrazów), a także brak wpływu na integralność materiału. Dzięki tej technice napisy są wyraźne i czytelne, a dedykacje wykonane na kryształach dają efekt zawieszenia w powietrzu. 

Grawerowanie laserowe wykorzystujemy m.in. gdy przygotowujemy spersonalizowane prezenty (kryształy, zapalniczki, piersióweki itp.), materiały reklamowe sygnowane logo firmy oraz biżuterie.

Informacje o grawerowaniu laserowym​

Możemy zaproponować Państwu grawerowanie na: stali, srebrze, złocie, brązie, mosiądzu, laminatach grawerskich w różnych wersjach kolorystycznych, drewnie, skórze oraz w szkle i kryształach. Zdjęcia i napisy grawerujemy na tylnej ściance kryształu, napisy wyglądają wówczas jak zawieszone w powietrzu. Grawer na długopisie, zapalniczce, medalionie czy piersiówce to świetny pomysł na prezent. Dzięki laserowi 2D, nie trzeba ograniczać się do samego napisu. Grawer pozwala na zagrawerowanie powierzchni metalu dowolną grafiką.

Proces grawerowania 2D laserem hybrydowym, fibrowym i UV​

Nasz laser posiada dwa źródła laserowe: CO2 oraz Fibrowe /światłowodowe/. Promień lasera odparowuje materiał do określonej przez użytkownika głębokości, tworząc płaską doskonale wykończoną powierzchnię. Grawerowanie laserem, to bezdotykowy proces, niewpływający na integralność materiału. Podczas grawerowania kryształów 2D stosowana jest technika CO2. Podczas grawerowania w metalu stosowana jest technika Fibrowa.

Znakowanie laserami UV

Zaletą urządzenia laserowego UV do bardziej miękkich materiałów, takich jak tworzywa sztuczne w porównaniu z laserem światłowodowym, jest to, że lasery światłowodowe wykorzystujące podczerwone światło spalają materiał powodując jego wzrost, co powoduje, że ostrość grawerowania jest wielokrotnie mniejsza niż w przypadku Laser UV. 
W szkle laser UV usunie wiele mniejszych cząstek szkła z powierzchni, a zatem dokładność, a tym samym ostrość grawerunku jest bardzo wysoka.Laserem UV możemy znakować prawie każdy materiał jak np. plastik, ABS, PCV, Szkło, Drewno, Papier, Guma, Skóra, MDF, HDF, Pleksi, Metal, Alimunium i wiele innych.

Wycinanie

Wycinanie jest techniką stosowaną do wykonywania ozdobnych wzorów m.in. na papierze. Precyzja, z jaką działa laser, ułatwia uzyskanie bardzo dokładnych krawędzi.

Korzystamy z lasera, pozwalającego na wykonanie dowolnego kształtu – także skomplikowanego lub bardzo szczegółowego. Laser zapewnia doskonałą jakość cięcia (bez problemu radzi sobie z małymi elementami wzoru), dokładność (każdy kolejny wzór będzie identyczny) oraz szybkość realizacji. Każda krawędź jest precyzyjnie wykonana i nie ma mowy o nierównościach czy błędach.

Wycinanie laserowe wykorzystujemy m.in. do przygotowania ozdobnych kart, zaproszeń, kartek urodzinowych i świątecznych. Daje ono możliwość stworzenia niepowtarzalnych grafik i indywidualnie zaprojektowanych materiałów biurowych

Znakowanie

Znakowanie jest procesem podobnym do grawerowania. Również i tu wykorzystujemy laser CO2, który zapewnia precyzję i wysoką jakość wykonania wzorów.

Zastosowana technologia gwarantuje precyzję realizacji, zapewniając nacięcia o tej samej głębokości oraz wyjątkowej jakości wykończenia. Umożliwia tworzenie nawet bardzo szczegółowych rysunków na różnego rodzaju materiałach, bez względu na ich grubość. Z pomocą lasera wykonywać można zarówno małe i drobne grafiki, jak i większe wzory.

Znakowanie wykorzystujemy do nanoszenia obrazów, napisów oraz logo na podkłady m.in. z blachy, drewna, szkła oraz kryształu. To doskonały pomysł na niepowtarzalny prezent z dedykacją, materiały promocyjne firmy lub miłą pamiątkę ważnych wydarzeń.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Oczywiście, grawerujemy na przedmiotach powierzonych przez klienta.

Przeciętny koszt grawerunku to 40,00 zł. Cena zależy od grawerowanego przedmiotu i czasu potrzebnego na wykonanie usługi.

Wizualizację projektu wysyłamy do klienta na e-mail podany w zamówieniu.

Usługa grawerowania przy zakupie naszego kryształu jest wykonywana gratis.

Przesyłając do nas zdjęcia proszę pamiętać:
– im wyższa rozdzielczość tym lepszy efekt po wygrawerowaniu
– wysoka rozdzielczość zdjęcia nie zapewni dobrego efektu jeśli osoby na nim są małe lub nieostre
– w technologii grawerowania 2D kolor czarny jest przeźroczysty i nie podlega grawerowaniu

Tak, jest taka możliwość. Wystarczy w koszyku zwiększyć liczbę zamawianego produktu.

Tak, kryształ można podświetlić dokupując specjalną podstawkę LED.

Wszystkie nasze statuetki są stojące, serce również.

Wszystkie kryształy zamówione w naszym sklepie internetowym wysyłane są do klienta za pośrednictwem firmy kurierskiej DHL. Pozostałe towary wysyłamy również Pocztą Polską.

Tak, po przekazaniu paczki kurierowi, klient otrzymuje wiadomość e-mail zawierającą nr listu przewozowego.

Oczywiście. Odbioru osobistego można dokonać w siedzibie sklepu, w Warszawie przy ul. Lindleya 14A.